top of page

V běžecké škole Prahy 4 zvonilo už na nový rok, běželo se na Vyšehrad


Snad žádný vzdělávací ústav nesekl vánoční prázdniny tak brzy. Běžecká škola Prahy 4 vyrazila do nového roku už 1. ledna ve 12 hodin. Ve Žlutých lázních a na Vyšehradě to však bylo příjemné setkání bez obav, že by se hned zkoušelo (jako při závodě).

Novoroční proběhnutí přilákalo přes pět desítek běžců včetně celých rodin a dva kočárky. Však se japonští turisté na Vyšehradě, kam jednu velikou skupinu zavedli dva tradiční vodiči, nestačili divit (a uhýbat). Dorazilo plno známých tváří, tradičních účastníků čtvrtečních výběhů v Krči (v létě) a v Podolí (v zimě), ale i nováčků.

A pokud chtějí vaše tréninkové plány vědět, o co jste přišli, čtěte dál: celkem 6 km po rovině, do schodů i z kopce, včetně rozcvičení a závěrečného finiše. K tomu běžecká abeceda. Tempo pohodové, do zapocení, ale ještě dost povídavé. V cíli čaj i něco ostřejšího. A co tedy při svátečním výběhu také zaznělo?

„Chodím od první školy, dnes nemůžu chybět.“

„Jsme tu poprvé, měli jsme se potkat s kamarádkou, ale ona nakonec nepřišla. Tak musíme najít jiné.“

„Jsem po nemoci, nic vážného, neběžím, počkám tu na vás, dělám aspoň bafuňáře…“

„Běžím odtud ještě na návštěvu známých na Zbraslav, budu mít příjemnou dvacítku.“

„Výborný punč, bacha, ať vás nenaměří policajti.“

„Tak těšíme se zase ve čtvrtek!“

Ano, na stejném místě, ve Žlutých lázních od 18 hodin (šatny, sprchy, občerstvení i parkování zdarma). Tentokrát se poběží i po rovině směrem k Modřanům.

1 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page