top of page

TZ - Tradičně veletrh, navíc týmový běh. Desítka na Desítce má letos novinku


I v letošním roce pořádá MČ Praha 10 sportovní veletrh a běh Desítka na Desítce. Opět v Malešickém parku. Jedna věc je však nová: Rodinnému charakteru akce odpovídají i závody, které se tentokrát neběží individuálně, ale týmově. Tradiční sportovní událost se letos koná 11. září.

Tuto sobotu bude největší park na Desítce doslova obsypaný místními kluby, které budou prezentovat svou činnost. „Děti tak názorně uvidí, co všechno který sport obnáší. A jejich rodiče si zase budou moci udělat konkrétní představu například o vybavení, které bude pro daný sport potřeba pořídit. Model tohoto ´hromadného náboru v terénu´ se nám dlouhodobě osvědčil, pochvalují si ho jak sportovní trenéři, tak občané,“ popisuje Jana Komrsková (Piráti), která se ze své pozice místostarostky desáté městské části stará mj. právě o sport.

„Událost je vymyšlená tak, aby si lidé mohli užít příjemný rodinný den v krásném prostředí parku. Do tohoto konceptu zapadají závody, které se běží v neobvyklém štafetovém formátu. Mohou se tak zúčastnit i příležitostní běžci, kteří by s překonáním větší vzdálenosti mohli mít problémy, a zároveň měníme ryze individuální sport v týmovou zábavu,“ říká místostarostka Komrsková.

V minulých ročnících běžel každý sám na pět, nebo deset kilometrů, letos jsou všechny závody štafetové. Nejprve odstartuje Family Run, v němž soutěží společně rodič a dítě (dva okruhy 300 a 1300 metrů), následují desítka a půlmaraton. V nich se střídají tři nebo čtyři běžci (v kategoriích ženy, muži nebo mix) na okruzích po 1,3 kilometru. „Jejich pořadí si tým může libovolně měnit i v průběhu závodu podle míry únavy či v rámci taktických tahů. Předává se tradiční štafetový kolík,“ konkretizuje Martin Dvořák z pořádající agentury SportGroup.Eu.

„Tenhle formát vyvíjíme tři roky a úspěchy již uskutečněných závodů nám potvrzují, že přináší do atmosféry běžeckých podniků něco nového a je o něj zájem. Utíká to tak rychle, že si téměř ani neuvědomíte, že už máte půlmaraton za sebou,“ doplňuje Martin Dvořák.

Na akci nebudou chybět dýdžej ani moderátor, účastníci běhů i fanoušci tak budou mít dokonalý přehled o vývoji situace. Celá událost se koná od 10 do 17 hodin, jednotlivé závody pak v 13:45 (Family Run), 14:00 (desítka) a 15:00 (půlmaraton). Na závody je možné se hlásit zde.

6 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page