top of page

TZ - Prázdninový Trail Praha na Petříně se těší na souboj (historických) Titánů


Hledáte tip na začátek prázdnin, jak se hned zpočátku nepropadnout do letního lenivění? Vždyť jsme si ho na jaře byli nuceni užít až dost, že. Přijeďte za běháním a výletem do centra hlavního města, na Trail Praha.

Nádherná panoramata Hradu, Vltavy i pravého břehu města zříte přímo z už tradiční petřínské trati (10 nebo 5 km). A k tomu si můžete udělat poznávací výlet v nepřecpané metropoli. Hned první červencovou sobotu!

Závodní kalendář se v červnu pomalu otevřel, tak proč hned zase zavírat? Pořadatelé oblíbeného zážitkového Mizuno Trail Running Cupu oznámili nové „pokrizové“ termíny mezi prvními. „Věříme, že pokud to vládní nařízení a podmínky dovolí, lidé budou mít chuť závodit už v létě a nemusí čekat až do podzimu,“ prohlásil Martin Dvořák, ředitel seriálu. Mezitím se mnoho dalších pořadatelů nacpalo do už plného podzimu, kde se tak bude řada organizátorů vzájemně kanibalizovat… To se uběhat vážně nedá.

Trail Praha je pravidelně otvírákem seriálu, letos byl původně v plánu už na březen, ale jindy startoval vždy v májově zamilované atmosféře. Ovšem téměř pravidelně ve skoro tropických podmínkách, takže žádné obavy. Navíc pořadatelé pokračují v drobných úpravách posledních let, kdy se snaží pětikilometrovému okruhu ubrat metry převýšení i prudké krpály. I tak ale zůstane trať náročná a atraktivní – vede od strahovských kolejí k horní stanici lanovky, pak dolů do parku směrem k Hradu, na schodiště, do traverzu nad Újezdem a pak vzhůru tunelem pod Nebozízkem k Máchově soše a dál podél vodních hrátek v západní části v Lobkovické zahradě. Převýšení činí 160 metrů. To vše násobte pro hlavní závod dvakrát.

V dosavadních šesti letech existence přilákal závod řadu zajímavých (nejen) běžeckých tváří. Vzpomínáte, jak běžely finalistky soutěže krásy Česká miss, anebo olympijští šampioni David Svoboda či Kateřina Neumannová? Dokonce tu jednou pod stupni vítězů došlo k žádosti o ruku…

Letos se z pohledu VIP můžete těšit na zajímavý souboj Tomáše Macečka a Ondřeje Fejfara. Oba tu běhají (a vyhrávají) pravidelně. Co ukáže aktuální forma? Vítěz posledních dvou let Maceček (loni běžel 36:23) se předvedl nedávno na domácí trati UT Lysá hora, kde ovládl skyrace třicítku. Fejfar, držitel hattricku z let 2015-17 (jen Pavlišta vyhrál premiéru 2014), říká, že se víc věnuje práci. Ale jistě nedá kůži lacino. Z druhého sledu míří vysoko Filip Peřinka, Gerron Stewart nebo loňský objev Jaromír Hradecký. Ženské pole (zatím) jasnou favoritku nemá. Jak jste na tom vy? Poměření se dočkáte i s bohatou mezinárodní ekipou zahraničních rezidentů metropole.

Přihlášky jsou k dispozici na www. sportovniservis.cz – aktuálně se nabízí sezonní pas na všech sedm závodů za 2000 Kč. Start v Praze bude ve 12.30 hodin, od 11 se opět vracejí dětské závody. Očekávejte závodnický servis obvykle vysokého standardu, vyhlašuje se celkem čtrnáct kategorií. Program MTRC pak pokračuje v klasických termínech – už 1. srpna čeká královská Krkonošská 50 se startem a cílem ve Špindlu. Do podzima se přesunul pouze Králický půlmaraton z Dolní Moravy.


Více na trailrunningcup.cz

0 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page