top of page

Na Lhotce se prezentovali pólisté


V rámci akce Léto na čtyřce, ožilo koupaliště Lhotka vodním pólem. Během komentovaného, exhibičního zápasu proti sobě nastoupila mládež klubu Stepp Praha. A bylo se na co dívat.

„Dnes je zde zorganizován exhibiční zápas ve vodním pólu. Je to díky tomu, že je zde zrekonstruováno koupaliště na Lhotce, které jsme i v minulosti, náš klub, využívali k tréninku vodního póla během prázdnin. Náš klub se jmenuje Stepp Praha. Je v současné době asi jeden z nejúspěšnějších a největších klubů vodního póla v Praze, který vlastně domácí stánek má na Plaveckém stadiónu Podolí. Ale díky podpoře Prahy 4, můžeme trénovat v různých lokalitách,“ konstatoval Roman Zachoval – předseda UKVP Stepp Praha.

A tak se mohutně trénuje i během letních měsíců, třeba také na koupališti Lhotka.

„Sezóna vodního póla je zorganizována od září do června. Čili mimo ty letní měsíce kdyby to vlastně vyzývalo k tomu, to vodní pólo hrát. Ale snažíme se udržovat v kondici i přes léto. To znamená trénovat ve vodě. Vodní pólo je velmi komplexní sport. Není to jen o plavání, ale je to o všeobecné přípravě: běhání, házení míčem a podobně,“ popsal Roman Zachoval – předseda UKVP Stepp Praha.

„Vodní pólo nehraje úplně každý, takže dnes je to ukázka jednoho z oddílů, které podporujeme. Podporujeme mladé vodní pólisty, takže dnes tu jsou mladé holky většinou. Ale přijdou i kluci, kteří vlastně předvedou, jak vypadá vodní pólo. A snad nalákají, dnes v tomto počasí asi moc ne, ale snahou je nalákat další vodní pólisty,“ doplnil Zdeněk Kovářík (ODS) – místostarosta MČ Praha 4.

Pokud by tak vaše dítko mělo zájem hrát vodní pólo, může se jednoduše zapojit. Kontakt na trenéry získáte na webových stránkách stepp.cz


GALERIE - zde

5 zobrazení0 komentářů

留言


bottom of page