top of page

Mouchy vylétly nad Manhattan. A vyhrály finále seriálu týmových půlmaratonů


Majestátní věže pražského pankráckého Manhattanu vytvořily kulisu finálovému běhu letošního seriálu týmových půlmaratonů CRAFT TEAM RUNNING. Novou tratí prolétly nejrychleji Mouchy, čtyřčlenná formace posílená bratry Šípy ze Slavie. Nezvyklý kolektivní zážitek si při jindy tak individuálním běhu užili i všichni ostatní.

Ideální počasí se sluníčkem babího léta, v jehož paprscích se jiskřily gejzíry fontán. A taky atmosféra zdejšího happeningového festivalu Kavky 4 Sport s vystoupeními sportovců včetně freestylového žongléra Jana Webera i koncertem Marka Ztraceného, muže, který dokáže vyprodat i 02 arenu. Vskutku vydařené odpoledne, ani bez náznaku covidového mráčku.

Parková trať se oproti předchozím letům změnila – otočila směr, využila cikcak i travnaté plochy a snížila počet prudkých zatáček. Zvládli ji hravě i dámy a junioři. Ale 1306 metrů dlouhý okruh řádně prověřil kapacity i trénovaných borců. Pořadatelé z agentury SportGroup mají se zajímavým prostorem neméně atraktivní ambice, nechte se překvapit.

O stupně vítězů si to rozdaly tři zkušené štafety. Mouchy v režii Pavla Tálla posílili bratři Ondřej a Jiří Šípové ze Slavie, oba umějí 1500 metrů na dráze pod čtyři minuty… A to rozhodlo. Jen jednou ze čtyř kol vynechal Jan Linhart s bolavým kolenem. Podle pravidel lze míchat sestavou podle vývoje závodu, jen každý člen musí odběhnout aspoň dva okruhy.

Druzí skončili nakonec s dvouminutovým odstupem pravidelně střídající Východní přísliby s česko-kazašským kuchařem, Running Chiefem Maxem Semenčukovem a evropským šampionem v canicrossu, běhu se psem, Dušanem Erbsem. Třetí zůstali borci pod značkou Běžecké tréninky on-line z Hradce Králové. Ti se dokázali letos dostat mezi první tři ve všech závodech, se dvěma změnami a bez hlavního šéfa však vítězství z Lipna neobhájili. Zásluhou Radima Olivy však zaznamenali nejrychlejší okruh, hned v tom prvním ho zaběhl za 4:09.

Doprovodný Family Run vyhrál Dušan Erbs s dcerou Sofií, taktéž dětskou mistryní Evropy v canicrossu. A běžela i maminka s menším synem Samem. Aspoň mezi diváky se objevily další známé tváře – třebas bývalá triatlonová reprezentantka Vendula Trnková těsně před tím, než přivede na svět třetího potomka. Nebo bývalá elitní běžkyně Naďa Koštovalová, ta už synka koučovala přímo na trati. „Jsem trošku po zranění, jinak bych běžela taky,“ usmívala se.

A co vy ostatní? Další šance bude v příštím roce – čtvrtý ročník seriálu týmových půlmaratonů už ladí termínovku.

Kompletní výsledky na www.sportt.cz

Více informací na www.craftteamrunning.cz

5 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page