top of page

Místo Pražské stovky je možné dát Maraton Praha - Dobříš, opět individuálně


Úvod prosince je tradičně vyhrazen Pražské stovce, ale letos je tomu podruhé jinak. Tentokrát plány pořadatele Olafa Čiháka zhatila jeho vlastní nemoc, ale nyní zveřejnil nový termín akce, kterým je 11. až 13. únor. Trasa by měla vést z Milína na Příbramsku do Prahy.

Ale vyznavači dlouhých tratí se mohou v prosincovém termínu vydat přesně opačným směrem, a to na trati Maratonu Praha – Dobříš, který se uskuteční v sobotu 11. prosince. Součet stoupání je téměř 600 metrů.

"Před dvěma lety povstal z popela nejstarší český maraton z Prahy do Dobříše, vedený přírodními stezkami podél Vltavy, přes Cukrák a pak Brdským lesem. Ano, ani covid ho loni nesložil, byť se běžel jako „individuální časovka“ bez hromadného startu. A letos chystá repete, v sobotu 11. prosince, " uvádějí pořadatelé.

Organizátoři zachovali loňský formát, kdy se na trať mohlo vyběhnout individuálně mezi osmou a jedenáctou hodinou. Cíl bude v Dobříši otevřen do 16 hodin. Trať bude značena, převoz zavazadel zajištěn. Kdo by si chtěl dát kratší trať, je zde možnost desítky, stoupání 125 metrů, se startem mezi 12 až 13 hodinou v Kytíně, na trase maratonu.


21 zobrazení0 komentářů

Opmerkingen


bottom of page