top of page

CRAFT TEAM RUNNING

Aktualizováno: 11. 12. 2019


Týmový půlmaraton zamíří i do terénu, na kopřivnický polygon


Hledáte nové běžecké výzvy? Co takhle dát nohám ochutnat záludnosti polygonu, kde se testují tatrovky na dakarská dobrodružství? Můžete! Extrémní trailový týmový půlmaraton se koná 5. dubna 2020 v Kopřivnici jako součást třetího ročníku Craft Team Running.


Seriál právě vypsal termíny a otevřel registrace na další sezonu. Pěti už tradičním podnikům v Praze 5, v Plzni, na Lipně, ve Zlíně a v Praze 4 bude tedy předcházet neobvyklý terénní závod.


Zkušební polygon Tatra slouží prioritně testování životnosti a odolnosti nákladních a speciálních vozidel a je největším ve střední Evropě. Nabízí čtyři druhy okruhů s nejrůznějšími povrchy, vodní i bahenní brod a další atrakce.

„Hledali jsme další neobvyklý zážitek a tím tenhle závod rozhodně bude,“ usmívá se šéf organizačního týmu Martin Dvořák. „Koncept týmových půlmaratonů si za uplynulé dva roky jednoznačně našel svoje místo v běžeckém kalendáři, chceme ho ještě zatraktivnit a přitáhnout další účastníky,“ dodává.

Jak známo, startují čtyřčlenné týmy mužů, žen i smíšené. Jeden okruh měří vždy zhruba 1350 metrů, což znamená, že štafety čeká šestnáct úseků. Každý účastník musí odběhnout nejméně dva, střídat lze libovolně a pořadí běžců volit i v průběhu závodu.

Potkávají se tu formace rodinné nebo kamarádské, ale i špičkoví sportovci. V uplynulé sezoně ovládla celkové pořadí Kalokagathia v čele s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou a jeho bratrem dvojčetem Tomášem, kteří si zvali další běžce nebo vícebojaře, ale i paralympijského cyklistu Jiřího Ježka. Manželka a syn Romana Šebrleho běželi proti sobě, a brzy prý odtáhnou z golfu i hlavu rodiny.

Každý půlmaraton doplňuje i family run, kde si štafetový kolík předávají rodič a jeho potomek, ten první běží delší úsek, druhý kratší. Celý podnik se vždy odehrává na sevřeném prostoru, s doprovodem dýdžejů, jako příjemná párty.

„Tento formát závodů nás velmi zaujal, dokáže dostat na společnou startovní čáru i hodně neobvyklé party a to se nám líbí. Však se taky sami účastníme,“ usmívá se Vít Šerý, zastupující značku Craft, už třetí rok partnera celého seriálu. Letos získají účastníci v rámci startovného opět kvalitní funkční tričko a čelenku osvědčené švédské značky.

Ještě stále jste nenašli parťáky nebo motivaci k přihlášce? Využijte speciální vánoční certifikáty, pak už nebude muset hledat…


Kalendář Craft Team Running 2020

5. 4. neděle Kopřivnice polygon

26. 4. neděle Praha 5 Portheimka

31. 5. neděle Plzeň Škoda sport park

22. 8. sobota Lipno marína

13. 9. neděle Zlín sad Svobody

19. 9. sobota Praha 4 park na Pankráci


více na www.teamrunning.cz, přihlášky na www.sportt.cz


Registrace na první závod série CRAFT TEAM RUNNING - zde

7 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page