top of page

Běžíme vzhůru! Až pod Stezku v oblacích a nově ku Králickému Sněžníku


Doba lenošivé nejistoty končí. Podzimní kalendář nabízí po jarním půstu ne hody, ale přímo nezvladatelnou závodní „žranici“. Také už zavedený Králický půlmaraton, jeden z klenotů Mizuno Trail Running Cupu, se přesunul z první části sezony do druhé. Chystá se teď – v sobotu 5. září.

Již zavedený termín prvního červnového víkendu (letos plánovaný na 6. 6.) vinou známých „korona“ okolností padl. Ale zavčasu, jako jedni z prvních, ho pořadatelé přesunuli na brzký čas babího léta 5. září a tím pádem jako čtvrtý podnik seriálu. „Nabídneme zase jiné přírodní kulisy i výhledy na panoramata, o to víc se můžete těšit,“ říká Martin Dvořák, ředitel závodů MTRC a tvůrce tratí.

Trasa na hřebenu Králického Sněžníku se opět mírně mění, už počtvrté v duchu loni vyhlášeného hesla: „Více běhu, méně extrému.“ Startuje se jako vždy od hotelu Vista, pak stejně jako loni stoupá bike parkem vzhůru až nad chatu Slaměnku. Odtud pak dál nově a příměji k vrcholům Podbělky (1308 m) a Sušiny (1321 m), mezi klečí, kosodřevinou a kamením přes Černou kupu a Stříbrnickou až k česko-polské hranici pod Králickým Sněžníkem.

Odtud z křižovatky už zase „postaru“ traverzem mírně dolů k chatě Sněžné a strmě vymletým korytem potoka až k probouzející se řece Moravě s malým vzepětím zpět do cíle. Převýšení činí celkem 800 metrů. Také doprovodná kratší osmička (s převýšením 270 metrů) má svůj půvab a celá vede na území maličkého, zato půvabného národního parku.

Loni vyhráli domácí matador Radek Hübl (1:32:01) a Hana Stružková Švestková (1:43:50) z nedalekého Račího údolí. Letos v pozměněném rytmu obtížně hledat favority, každopádně zdejšímu revíru stále vládne protřelý bard Robert Krupička, nedávno třetí na Jesenickém maratonu. „Vyrajblovat“ si tady nohy, jak sám říká, můžete s ním i bez něho. Každopádně na startovce už jsou pravidelní účastníci – skvělí běžci Miroslav Nemšák, Zdeněk Beck, Pavel Veselý nebo Martina Hampejsová.

Hlavně tu půjde o zážitek jako od počátků původní třicítky. Závodnický servis bude tradičně kvalitní. Prezentace začíná v 9, v 11.30 proběhnou dětské překážkové závody, ve 12 pak startují oba závody na 21 a 8 km společně, slavnostní vyhlášení vyjde na 16. hodinu. Spřátelený wellnes hotel Vista poskytne zázemí, sprchy i občerstvení, můžete tu spadnout i do bazénu nebo sauny. Rodinku můžete vypustit do nového Mamutíkova parku s největším modelem tohoto tvora na světě. Anebo nahoru na Stezku v oblacích, která se zapíchla do kraje jako sršatice, přistálá odněkud z vesmíru.

MTRC 2020 pak pokračuje Česko-německým půlmaratonem z Nemanic pod chodským Čerchovem 4. října.

Více informací najdete na www.trailrunningcup.cz nebo na facebooku akce.

2 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page