top of page

Čtyřdílný seriál Craft Team Running se poběží v létě s premiérou na kopřivnickém polygonuSvé letní termíny má v upraveném běžeckém kalendáři 2020 také Craft Team Running, třetí ročník půlmaratonů čtyřčlenných družstev. Ten přináší běžcům jinde nevídaný pocit týmové sounáležitosti už ve třetím ročníku.

„Situace se zlepšujeme každým dnem natolik, že jsme si téměř jistí, že budeme moci uspořádat naše závody, na které se lidi těší a chybějí jim. Samozřejmě, že za všech okolností naplníme vládní nařízení pro konání hromadných sportovních akcí v souvislosti s pandemií Covid-19,“ prohlásil Martin Dvořák, šéf týmu organizátorů ze Sportgroup.eu.

Kromě běžecky společenského zážitku pro všechny kategorie poslouží týmové závody opět i jako skvělý trénink rychlosti pro vytrvalostní silniční nebo trailové běžce, každého účastníka zde čeká obvykle pět až šest mílových úseků s intervaly.

Úvodní závod v parku u pražské Portheimky se chystá druhou prázdninovou sobotu. Loni zde vytvořila parádní traťový rekord (54:14!) formace Kalokagathia olympijského vítěze v pětiboji Davida Svobody s jeho dvojčetem Tomášem a českými atletickými reprezentanty Janem Frišem a Janem Sýkorou.

Začátkem srpna se pak chystá unikátní premiéra extrémní tratě na kopřivnickém polygonu, sloužícímu testování dakarských tater. Rychlé zdolávání terénních překážek pro silná auta si tady můžete doplnit i sledováním Rally Fulnek, která se vrací do programu elitních tuzemských motoakcí.

Drží se stálé termíny týmových půlmaratonů na Lipně i v pankráckém parku na Praze 4, kde bývali součástí větších sportovních festivalů Lipno Sport Fest, resp. Kavky 4 sport. Jejich letošní podoba zůstává ještě ve hvězdách, ale běhat se v rámci čtyřčlenných družstev bude bezpochyby určitě.

„To nejhorší máme za sebou, chceme se co nejrychleji vrátit do starých kolejí,“ vítá potvrzení nových termínů Vít Šerý z marketingu firmy Vavrys, zastupující na českém trhu titulární značku špičkového švédského sportovního oblečení Craft. „Individuálně jsme zůstali v pohybu a teď budeme moci nejen zúročit přípravu a porovnat síly, ale taky se potkat. Moc se nám líbí ideje týmového běhu, ale i samotného týmu Kalokagathia, kterou nese náš ambasador David Svoboda, rovnoměrného rozvoje fyzické i duchovní síly člověka. Jedině s nimi překonáme každou krizi,“ dodává.

Přihlášky a další podrobnosti hledejte na www.teamrunning.cz

Craft Team Running týmový půlmaraton 2020

11. 7. sobota Craft Praha 5, park Portheimka

9. 8. neděle Craft Kopřivnice, Team Extreme polygon

22. 8. sobota Craft Lipno, marína

19. 9. sobota Craft Praha 4, park Pankrác

6 zobrazení0 komentářů

Comentários


bottom of page