- Sportovní marketingová

& organizační agentura -

Kilpi TRC - Špindlerův Mlýn

05.08.2017

PŘIHLÁŠKA

WEB AKCE

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE

Základní informace

Registrace na sezónu 2017 otevřena.
Můžete se registrovat do jednotlivých závodů za 400 Kč nebo si koupit sezónní pas na všech 9 závodů sezóny za 2500 Kč

OBJEDNAT

 

 

 

Plánujte si výpravy.

Kilpi Trail Running Cup upravuje trasy

Největší tuzemská série běhů v terénu, Kilpi Trail Running Cup, lehce mění trasy. „Vycházíme z připomínek a postřehů běžců. Chceme je ještě víc zatraktivnit, vymazat maximum zbylých asfaltových pasáží a také sjednotit vzdálenosti,“ vysvětluje Martin Dvořák, ředitel KTRC.

Městské traily v Praze a Ostravě budou mít deset kilometrů, dalších pět závodů tvoří horské půlmaratony a velehorské Krkonoše nabídnou královskou padesátku. Bohatý doprovodný program chce naplnit heslo: „Zaběhejte si prima s celou rodinou a objevte místa, kde jste ještě nebyli.“ Už teď si můžete naplánovat letošní běžecko-výletně-zážitkový víkendový kalendář.

Běhy v městských terénech se tedy mírně změní. Úvodní Trail Ostrava (29. 4.) se zkrátí o necelé tři kilometry, ale o hřejivý dým haldy Ema ani výhledy na hrad či zoo nepřijdete. Na pražském Petříně se Trail Praha poběží o kilometr méně opět na dvouokruhové (s převýšením 240 m v jednom) trati. Naopak na zelených greenech golfového hřiště si Motolské jamky užijete o jeden okruh navíc, tedy celkem 5x2.

V kopcích čeká nejzásadnější změna na Dolní Moravě, která se zkracuje ze třicítky na Kralický půlmaraton. „Zachováme všechny horské a přírodní pasáže. Hned po startu se vystoupá ke Stezce v oblacích a odpadne také závěr po asfaltu podél říčky s posledním stoupáním,“ popisuje Dvořák. Tím pádem se stává tahle trasa v průměru nejvýše položeným závodem v zemi.

Loňský závěrečný nováček v Českém lese se prodlužuje o pět kilometrů na Česko-německý půlmaraton a téměř celou trasu nabídne po měkkém přírodním povrchu. Ještě zajímavější se stává i mapa Krkonošské padesátky. „Půjdeme blíž ke Klínovkám a ukážeme další nádherné kouty našich velehor,“ dodává Dvořák. Padesátka má výjimečnou jedenapůlnásobnou bodovou odměnu. Tady zůstává ještě kratší verze 21 km, která se taktéž započítává „normálně“ do žebříčků, mírní se loňské drastické krpály po sjezdovkách, víc se poběží.

Na všech závodech se koná doprovodný pětikilometrový závod, který zvládne i „zbytek rodiny s dítětem“, zatímco se její nejsportovnější reprezentant bude tužit na hlavní trase. „Pro děti zajistíme hlídání i atletické školičky,“ doplňují pořadatelé.

KTRC má občerstvené webové stránky (www.ktrc.cz), na nichž najdete podrobné mapy závodů a můžete se už registrovat. Jeden závod stojí 400 Kč, sezonní pas na všech devět podniků 2 500 Kč. Ceny patří k nejpřívětivějším, které na českém trhu najdete, porovnáte-li nabízený závodnický servis.

 

KTRC Krkonošská 50, 21 a 5 – pozvánka od Ondry Fejfara

 

Pokud hledáte tu správnou prázdninovou výzvu, určitě přijeďte první srpnový víkend do Krkonoš. Chci vás tímto pozvat do Špindlerova Mlýna na již třetí ročník královského podniku Kilpi Trail Running Cupu – Krkonošská 50 a Krkonošská 21. Pro vyznavače horského běhu se jedná o vrchol letní sezóny, kam navíc můžete vyrazit s celou rodinou a víkend v srdci našich nejvyšších hor si tak užít společně.

Na výběr bude hned ze tří tratí. Hlavní závod na padesát kilometrů prověří fyzickou i psychickou odolnost každého běžce, zároveň však slibuje neopakovatelný zážitek a nádhernou trať. Kdo si na celou padesátku netroufne, je pro něho připravená poloviční vzdálenost, která je sama o sobě také výzvou a nudit se na ni v žádném případě nebudete. Novinkou je letos pětikilometrová trať, kterou s radostí může zdolat opravdu každý a vyzkoušet si, jak se asi cítí účastníci hlavních závodů.

Start a cíl všech závodů je ve Svatém Petru, kde účastníci i doprovod naleznou perfektní zázemí. Navíc díky bohatému programu zde bude celý den co dělat. Pořadatelé se snaží každý rok závod posunout na stále lepší úroveň a podle ohlasů závodníků se jim to daří. Pro letošek je připraveno hned několik novinek, vedoucích především ke zaktraktivnění trasy obou hlavních závodů. Tu jsme společně ladili během celého roku, a tak přibývají nové trailové pěšiny, po kterých bude běh čistou radostí, bez ohledu na to, co už máte v nohách. Zároveň jsme však zachovali několik prudších pasáží na prověření vašich skyrunningových schopností. Zkrátka od všeho něco!

Krkonošská 50 a Krkonošská 21 startují společně a obě vedou pozvolným stoupáním po mechové cestě až na Pláně. Kopec je to sice dlouhý, ale na začátku vám rychle uteče. Z Plání se nově běží kolem Boudy na Pláni do Klínového dolu a na odbočku u Klínových bud. Tento úsek považuji za nejhezčí z celého závodu. Kdo někdy „Klíňák“ navštívil tak ví, že na tomto klidném a závětrném místě se doslova zastavil čas. Je to zároveň nejvyšší bod závodu a na odbočce na modrou turistickou značku se můžete občerstvit z výborného horského pramene, který nikdy nevysychá. Já už z něho piju léta a vždy mě při tréninku příjemně osvěží a nakopne.

Odtud obě trasy pokračují krásným trailovým seběhem až na sjezdovku Stoh, po které se „padákem“ dolů dostanete zpět do Špindlerova Mlýna. Tento úsek prověří vaši techniku seběhu. Následuje tradiční smyčka od hotelu Horal k Úbočí ke Kozím hřbetům. Potom už se obě tratě rozdělují. K21 se stáčí zpátky na Stoh a sbíhá do cíle přímo do Svatého Petra. K50 pokračuje táhlým stoupáním po Dřevařské cestě až k Boudě u Bílého Labe a po dalším hezkém trailu dále směrem k Erlebachově boudě.

Zde se trať začne stáčet opět ke Špindlerovu Mlýnu. Tady si můžete užít nastoupané metry, když budete po nádherných cestách a pěšinách několik kilometrů pozvolně sbíhat směrem do Labského dolu. Minete přitom Medvědí boudu, za kterou budete lesem klesat dále do údolí. Nebojte, na opravdového medvěda zde už nenarazíte. Jedná se o ideální úsek, kde můžete vyklepat nohy a trochu vydechnout. Bude totiž proč.

To už se píše třicátý pátý kilometr a před vámi se tyčí modrá sjezdovka na Medvědín. Stoupání, kam vám ještě musí zbýt dostatek sil. Tento úsek si budou užívat asi jen ryzí skyrunneři, nicméně vás může těšit, že jakmile se na Medvědín vyškrábete, máte téměř vyhráno. Zbytek závodu už vede převážně z kopce. Nejprve seběh na Mísečky a smyčka směrem k Černé skále, po které následuje další dlouhý seběh až do centra Špindlerova Mlýna.

Do cíle se potom dostanete mírným stoupáním okolo sjezdovek na Hromovce, až se objevíte na modré sjezdovce, která už vás dovede do cíle ve Svatém Petru. Zvládli jste to! Teď už jenom pořádné občerstvení a můžete začít probírat své zážitky s přáteli nebo s rodinou. A věřte, bude o čem mluvit. Trať je sice poctivá, s převýšením téměř dva a půl tisíce metrů, ale velice běhavá se spoustou relativně rovinatých úseků. Krkonoše jsou v tomto daleko milosrdnější než strmé Beskydy.

No a kdo si netroufne na hlavní závod nebo si jen bude chtít zpestřit čekání na svého favorita, může zkusit náš pětikilometrový závod. Zvlněná trať v okolí Špindlerova Mlýna je vhodná pro běžce jakékoliv výkonnosti. Proč si třeba nezkusit svůj první kopec právě tady?

 

Do závodu je ještě daleko, ale abychom vás trochu namotivovali do tréninku, připravujeme pro vás ve Špindlerově Mlýně v termínu 21. – 23. července víkendový přípravný běžecký kemp. Kemp si vezmu na starosti já osobně a budete se moc těšit na příjemné trailové výběhy, ale i na trochu toho tréninkového drilu a nácviku kopců. Zkrátka se vám budu snažit předat co nejvíce zkušeností a co nestihneme probrat při tréninku, stihneme jistě večer u zlatavého moku. Více informací o KTRC přípravném kempu naleznete již brzy zde http://www.trailrunningcup.cz/kemp/.

 

https://www.behej.com/clanek/12626-rozhovor-chceme-aby-ktrc-byl-prima-vyletem-pro-celou-rodinu

Článek Outdoor

http://www.sportovnilisty.cz/pozice-1-top/kilpi-trail-running-cup-2017-slavnostne-odstartovali-herci-ze-serialu-modry-kod/

 

 

 

 

 

 

Dalším partnerem KTRC 2017 je TelebridgeTeam, který vylosovaným na závodech
umožní nevšední zážitek, proletět se na tandem paraglidingu.www.telebridgeteam.cz

 

© 2012 SportGroup.cz s.r.o. / Webhosting by YourHosting.cz

Home / O nás / Akce / Služby / Partneři / Kontakt